Metoda AtlasPROfilax® je specifická technika  

ke korekci pozice prvního krčního obratle

 

 

Metoda AtlasPROfilax ® byla specielně vyvinuta ke korekci nesprávné pozice prvního krčního obratle a fundamentálně se liší od ostatních metod ošetřujících zónu hlavového kloubu.

Jedná se o neinvazivní standardizovanou masážní techniku, která se provádí za pomoci přístroje (Atlasvib®) v oblasti krátkých šíjových svalů. Intenzita a délka této mechanicko-vibrační masáže se adaptuje k věku a konstituci jedince. Součástí procedury nejsou žádné trakce, "křupání" či jiné prudké pohyby.

Princip spočívá v uvolnění svalového a vazového napětí v oblasti kolem atlasu, který tímto dostane možnost se správně umístit. Preciznost zákroku spočívá ve znalosti toho, kde se přesně vymknutý atlas nachází.

 


 

     PRINCIP METODY   

 

 


 

PREVENCE A SAMOLÉČBA 

Z anatomicko-mechanických důvodů je výsledek korekce atlasu trvalý a dokáže odolat stresům každodenního života. Tím se mohou dlouhodobě aktivovat samoléčebné procesy těla a řídit organismus k fyzické, psychické i mentální rovnováze.

Jakmile se atlas nachází ve svém správném kloubním spojení s týlní kostí, celé spojení pomáhají stabilizovat přilehlé svaly a vazy. Pouze ve vzácných případech (vážná zranění, anatomické anomálie apod.) je třeba korekci opakovat.